Zawsze pasjonowało mnie odkrywanie świata, później narodziła się moja pasja fotograficzna. Przez wiele lat mieszkałam i pracowałam we Włoszech. Ich efektem jest nie tylko mnóstwo wspomnień tego co widziałam, lecz także kilka tysięcy zdjęć w komputerze. Moje wędrówki były odległe od najczęściej uczęszczanych szlaków, niemniej widziałam miejsca i rzeczy warte upamiętnienia. Dlatego też, postanowiłam na łamach tego bloga podzielić się moimi włoskimi impresjami. Co do innych zainteresowań - lubię malarstwo, literaturę i dobrą muzykę, niezależnie od gatunku.
Blog > Komentarze do wpisu

Konkurs "Blog Roku 2011".

Ktoś, kto odwiedzi mojego bloga, zobaczy, że w zakładkach pojawiło się zielono - szare logo tego konkursu. Może nieskromnie (a może po prostu przedwcześnie) postanowiłam przyłączyć się do szacownego grona, które staje do tegorocznego rankingu w kategorii "Podróże i szeroki świat". Oczywiście, zajrzałam też na pozostałe konkursowe blogi żeby zobaczyć o czym piszą inni i znalazłam wiele wspaniałych relacji z ekscytujących podróży do najdalszych zakątków świata. Wędrówki o których piszę, wyglądają przy nich tak skromnie, że nieco  mnie  to zachwiało  we wcześniej  podjętej  decyzji. Odwagi (jak zwykle) dodała mi Marta i moje własne przekonanie, iż aby ktoś mógł być pierwszy, ktoś inny musi być ostatni, więc jeśli nawet zajmę zaszczytne 185 miejsce (na 185 startujących) to mówi się trudno! Ja sama jestem dość krytycznie nastawiona do mojej "pisaniny". Zdaję sobie sprawę, że dziesięć lat spędzonych na emigracji i w efekcie  znikomy kontakt z językiem polskim, dokonały ogromnego wyłomu w mojej zdolności do poprawnego pisania. Do tego problemy typowe dla dyslektyka: ciągła walka z hasającymi przecinkami, które  nie są tam gdzie powinny, oraz należytą budową zdań. Ktoś może zapytać, dlaczego w takim razie startuję? Powody są dwa: pierwszym jest to, co skłoniło mnie do założenia bloga i co jest jak sądzę, jego największą zaletą. To chęć pokazania osobom, które podobnie jak ja znalazły się w takim momencie życia kiedy łatwo jest stracić grunt pod nogami, że to, co nas może ocalić, to pasja i ciekawość świata. Pisząc o moich wędrówkach chciałam im powiedzieć, że zawsze jest nadzieja, iż  sytuacja może się obrócić na naszą korzyść. Drugi powód, to nagroda, którą sama sobie przyznałam, a jest nią właśnie sam fakt startu w konkursie. Nagroda za ciągłe zmagania z materią języka, niezliczone poprawki i wracanie do starych wpisów, aby je szlifować i uczyć się na nowo. Oczywiście, mogłabym częściej korzystać z opcji automatycznego poprawiania błędów, lecz przyznam, że również te ciężkie boje z polszczyzną dają mi ogromną satysfakcję.

Nie ukrywam, że będzie mi ogromnie miło, jeśli ktoś z czytelników w odpowiednim momencie zechce oddać swój głos właśnie na mnie. Głosowanie odbywa się poprzez wysłanie SMS pod numer 7122, ze wskazaniem na mój numer w konkursie: D00194  (nie należy nic pisać wystarczy podać numer konkursowy bloga).Koszt SMS-a to 1,23 zł, można głosować dziś, od godziny 15:00, przez cały  najbliższy tydzień, czyli do 19.01.2011 do godziny 12:00.

czwartek, 12 stycznia 2012, sukienka_w_kropki

Polecane wpisy

Komentarze
Gość: ikroopka, *.devs.futuro.pl
2012/01/12 15:53:52
Już wysyłam;)
a na marginesie - nigdy by mi do głowy nie przyszło, że masz 'znikomy' kontakt z językiem, czy jakies z nim problemy, Twoja polszczyzna mogłaby stanowić dla wielu wręcz wzór!
-
2012/01/12 16:06:30
I- Kroopka, bardzo mnie podniosłaś mnie na duchu, choć powiem Ci, że dla mnie każdy wpis to droga przez mękę, ale to nic, bo każdy wysiłek dobrze robi!Serdeczne dzięki!
-
viki_on_line
2012/01/12 18:19:59
Hej, w Twoich notkach nie widać tych zmagań, o których piszesz. Ja zawsze myślałam, że masz lekkie pióro. To mnie teraz zaskoczyłaś. I uważam, że Twój blog jak najbardziej nadaje się na konkurs. Po prostu pięknie piszesz i pokazujesz Włochy.
Pozdrawiam.
-
2012/01/12 19:10:45
Viki, wobec tego, może moje zmagania przynoszą jakieś owoce...Dziękuję za słowa wsparcia!
-
2012/01/13 12:38:56
Masz mój głos. Właśnie dostałem potwierdzenie z Onet. Trzymam kciuki za Twój sukces i pozdrawiam :)
-
2012/01/13 15:17:18
i moj glos tez :)
-
2012/01/13 21:14:16
Pięknie dziękuję wszystkim którzy do tej pory oddali na mnie swój głos. To bardzo miłe!
-
2012/01/14 18:49:10
Z przyjemnością oddałam na Ciebie głos. Piszesz bardzo ciekawie, polszczyzna doskonała, zdjęcia piękne- same plusy!
-
2012/01/16 22:40:50
BBM- bardzo dziękuję za tak przychylną ocenę i głos. Wybacz, że dopiero teraz, ale mam utrudniony dostęp do internetu. Właśnie wraz z Martą robimy remont mieszkania (własnoręcznie od początku do końca) kładziemy raufazę, malujemy, sprzątamy, prawdziwe urwanie głowy! Ale pokoje już zrobione, teraz przedpokój , kuchnia, garderoba, łazienka i WC. Na szczęście tu tylko malowanie, więc pójdzie szybciej, mam nadzieję. Pozdrawiam serdecznie!
-
matiasou
2012/01/18 12:07:32
Gdzie TY tu masz problemy?piszesz ciekawie, fajnie się to czyta,robisz przepiękne zdjęciai do wszystkiego używasz serca:)
mój głos od konkurencji masz oczywiście dany:* pozdrawiam Cię serdecznie:) gdybyś Kochana miała banera, albo go stworzysz, pamiętaj że u mnie masz zaszczytne miejsce, z chęcią go umieszczę obok miejsca na liście moich ulubionych blogów:*ściskam Cię mocno:) sąsiadka
-
Gość: Pogoda, 185.158.119.*
2018/06/27 17:21:46
Sat24, Sat 24
Pogoda, Prognoza pogody
USA National Forecast
Weather Forecast
Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
Meteo, Previsioni Meteo Italia
Météo France
United Kingdom Weather
Clima de Espana
Väder
Australia Weather

Test prędkości internetu
Speedtest, Speed Test
DSL Geschwindigkeit testen
Test di velocit Internet
Test de velocidad
Test de vitesse Internet
Najlepsze Blogi

Pisz swój dziennik w Internecie