Zawsze pasjonowało mnie odkrywanie świata, później narodziła się moja pasja fotograficzna. Przez wiele lat mieszkałam i pracowałam we Włoszech. Ich efektem jest nie tylko mnóstwo wspomnień tego co widziałam, lecz także kilka tysięcy zdjęć w komputerze. Moje wędrówki były odległe od najczęściej uczęszczanych szlaków, niemniej widziałam miejsca i rzeczy warte upamiętnienia. Dlatego też, postanowiłam na łamach tego bloga podzielić się moimi włoskimi impresjami. Co do innych zainteresowań - lubię malarstwo, literaturę i dobrą muzykę, niezależnie od gatunku.
Blog > Komentarze do wpisu

Pożegnanie z bloxem.

Wczoraj na moim blogu Ikroopka zostawiła mi komentarz w którym zachęca mnie do przenosin na Bloggera. Tak się złożyło, że był to moment w którym jej słowo stało się faktem, gdyż właśnie poprzedniego wieczora aktywowałam mój nowy, choć jednocześnie stary blog na Bloggerze. Nowy, bo w nowej szacie i na innym portalu, stary, bo tytuł pozostaje ten sam no i tematyka również pozostaje niezmieniona. Ponieważ mój dorobek nie jest oszałamiającej wielkości, postanowiłam sukcesywnie przenosić tamże stare wpisy, przy okazji szlifując je co nieco (co im z pewnością wyjdzie na dobre) gdyż jak już wspominałam kilkakrotnie, początki blogowania  były dla mnie bardzo trudne ze względu na problemy językowe będące skutkiem dziesięcioletniego pobytu we Włoszech i znikomego (w tym czasie) kontaktu z polszczyzną. Prawdę powiedziawszy, od dość dawna nosiłam się z tym zamiarem z powodu problemów które sprawiły, że pomału zaczęłam tracić ochotę na pisanie czegokolwiek. Nie tylko z przykrością zauważyłam że gwałtownie pogorszyła się jakość zdjęć które zamieściłam kilka miesięcy temu (niektóre stały się wprost nie do poznania) lecz również zamieszczając nowe napotykałam schody nie do przebycia, gdyż w większości przypadków zamiast fotki ukazywał się komunikat błąd wejscia/wyjścia. Ponieważ zdjęcia są immanentną częścią mojego bloga, taka sytuacja całkowicie odebrała sens temu, co robiłam dotychczas. Mimo iż pisałam w tej sprawie do Agory, sytuacja  nie zmieniła się na lepsze i pozostało mi jedynie pójść z radą Ikroopki. Tym, co mnie powstrzymywało do tej pory, była niewątpliwa przyjemność kontaktu z innymi blogerami którzy piszą na Bloxie. Jest tu wiele osób które odwiedzałam i vice versa. Te odwiedziny i komentarze zostawiane mi przez czytelników zawsze były dla mnie dowodem na to, że moje wpisy nie tylko pokazują im kawałek świata którego oglądanie było moim udziałem, lecz są też świadectwem, iż moje emigracyjne wspomnienia mogą być dla innych okazją do przemyśleń i zadania sobie kilku pytań: co dobrego i pięknego jest w ich życiu, co by oddali bez żalu a z czego nie zrezygnują za żadną cenę. Pisanie tego bloga jest dla mnie nie tylko opisem miejsc i doświadczeń z dziesieciu lat mojego życia i tego co było w nim piękne, choć być może było w tym również wiele ziarenek goryczy. To także sposób na życie po powrocie do domu, próba utrwalenia i usystematyzowania przeszłości oraz swego rodzaju gimnastyka dla umysłu i oswajanie języka polskiego poprzez ciągłe poszukiwania słów które celnie wyraziłyby moje myśli.

 Na zakończenie chciałabym podziękować tym wszystkim, którzy mi towarzyszyli przez te dwa lata i zaprosić do odwiedzin pod adresem

 http://sukienkawkropki.blogspot.com/

gdzie znajdą niektóre z moich pierwszych (być może im nieznanych lub zapomnianych) wpisów a także nowe, które zamierzam napisać w najbliższym czasie.

środa, 25 kwietnia 2012, sukienka_w_kropki

Polecane wpisy

Komentarze
ikroopka
2012/04/25 12:40:12
Sukienko, ja nosiłam się z zamiarem przeprowadzki niemal rok!
trudno było mi się rozstawać z bloxem z bardzo wielu powodów, ale w końcu uznałam, że tak będzie dla mojego bloga najlepiej.
Czy miałam rację, czas pokaże, ale na pewno jednego bałam się niepotrzebnie - że stracę kontakt z blogerami z bloxa;
nic podobnego - wszyscy, którzy mnie odwiedzali, odwiedzają nadal, a ja ich, a doszło kilka osób, z którymi spotkałam się już na bloggerze.


Życzę powodzenia, jakby co służę wsparciem i linkuję nowy adres;)

-
Gość: sukienka_w_kropki, *.centertel.pl
2012/04/25 14:15:26
Dziękuję za wsparcie i mam nadzieję że podobnie jak Ty nie będę żałowała!
-
stradovius
2012/04/25 14:36:12
Kolejna zdrajczyni...

PS
Nie mam żalu, wcale nie jestem do bloxa przywiązany :)
-
wildrose661
2012/04/25 15:24:03
No to Cie znajde, ale najpierw tu jeszcz pobuszuje, bo musze nadrobic zaleglosci w czytaniu i ogladaniu :)

A ja na bloggerze od dawna mam fotoblogi... jeden mi zginal jak i caly profil (tam tez bywaja niespodzianki wiec uwazaj) ale mam drugi. Odezwe sie tam do Ciebie :)

Powodzenia w Nowym Miejscu!
-
2012/04/25 16:15:26
Właśnie otrzymałam powiadomienie o odpowiedzi ze strony Gazety na problemy z Bloxem, które omawiano na Forum w zwiazku z listem otwartym jaki tam się ukazał. Zapowiadane są zmiany na lepsze i należyta opieka techniczna. No cóż... bardzo bym sobie tego życzyła i jeśli faktycznie znikną problemy z którymi się borykałam z przyjemnością tu wrócę!
-
ada.libra
2012/04/25 22:10:16
Na pewno podejmiesz właściwą decyzję! Blog bloxowy może przecież zostać jako archiwum a gdybyś zdecydowała się wrócić, to możesz w każdej chwili. A przynajmniej będziesz miała możliwość porównania dwóch systemów, dwóch metod pracy z blogiem. Tak czy inaczej nowy blog dodaję do moich ulubionych :)

Serdeczności :)
-
emka1216
2012/04/26 23:36:04
A ja się zastanawiałam gdzie się podziewasz
-
Gość: wwwagent, *.9-1.cable.virginmedia.com
2013/02/07 19:48:45
Miałem przyjemność zwiedzić Mediolan oraz okolice jeziora Como w maju 2012r.
Szczerze polecam tamte miejsca każdemu, kto kocha zieleń i ceni sobie brak pędu.
Oto moja relacja z tej podróży (z Londynu):
www.eioba.pl/a/3t2g/zielonna-krainna-pizzy-akacji-i-skuterkow
-
Gość: Wiki, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2013/07/19 16:34:41
Fajny blog, bardzo mi się podoba. Będę na pewno zaglądać na nowy adres. Przynajmniej jak tylko skończę etap szkoły rodzenia Warszawa jest teraz miejscem w którym spędzam więcej czasu niż we własnym domu, a wiadomo- lepiej wygodnie z laptopem usiąść z herbatą i się relaksować przy blogu :) Pozdrawiam
-
2013/07/19 20:21:38
W takim razie życzę szczęśliwego rozwiązania i wszystkiego najlepszego całej rodzinie! Serdecznie pozdrawiam!
-
2014/02/24 15:22:55
Hej, a znasz może pozycjonowanie Wrocław? Bo ja się stykam po raz pierwszy :)
-
Gość: Pogoda, 185.158.119.*
2018/06/27 17:20:44
Sat24, Sat 24
Pogoda, Prognoza pogody
USA National Forecast
Weather Forecast
Wetter, Wettervorhersage, Wetterbericht
Meteo, Previsioni Meteo Italia
Météo France
United Kingdom Weather
Clima de Espana
Väder
Australia Weather

Test prędkości internetu
Speedtest, Speed Test
DSL Geschwindigkeit testen
Test di velocit Internet
Test de velocidad
Test de vitesse Internet
Najlepsze Blogi

Pisz swój dziennik w Internecie